Uzdolniona młodzież

Wspieramy i pomagamy

Fundacja im. Leszka Podkańskiego od początku swojego istnienia stara się aktywnie wspomagać wybitnie uzdolnione dzieci pochodzące z ubogich rodzin regionu lubelskiego, zapewniając im roczne stypendia naukowe.

Jesteśmy dumni ze stypendystów i absolwentów naszej szkoły.  Mamy poczucie, że to niezwykłe osoby, ciekawe świata i ludzi, otwarte i inspirujące. Wyruszyły w świat, studiują lub pracują, ale wciąż połączeni są z nami niezwykłą więzią, którą pielęgnujemy poprzez coroczne spotkania. Dzięki nim widzimy, że  to co robimy ma sens i jest potrzebne. Nasze wsparcie pozwoliło im rozwinąć skrzydła i uwierzyć, że mogą zrealizować swoje marzenia. Dzisiaj niejednokrotnie są inspiracją dla kolejnych pokoleń.

Cieszy nas ogromnie, że do czasów licealnych zawsze wracają z ciepłymi wspomnieniami. Jak mówią :

to dla nich nie tylko serdeczni i wspaniali nauczyciele, ale także ludzie którzy zainspirowali ich swoja postawą oraz pasją do nauki.  To w tym miejscu nauczyli się również życia i tego czym jest przyjaźń i koleżeństwo”.

Jeśli masz w sobie pasję do nauki, chcesz się rozwijać na wielu płaszczyznach, a twoje życie w tym momencie nie pozwala Ci na realizację swoich marzeń, skontaktuj się z nami. Zapoznaj się z naszym regulaminem przyznawania stypendiów. Może to na Ciebie czekamy.